Новини / Блог

Звіт про проходження міжнародних польових геофізичних таборів за 2018 рік

 • Звіт про проходження міжнародних польових геофізичних таборів за 2018 рік

  Звіт про проходження міжнародних польових геофізичних таборів за 2018 рік

  • 25.10.2018

  Протягом 2018 року студенти геофізики ННІ “Інститут геології” відвідали п’ять міжнародних навчальних польових таборів, на яких отримали незабутні враження та набули корисних навичок для своїх майбутніх кар’єр. До країн, що були відвідані студентами ННІ “Інститут геології” входять: Угорщина, Чехія, Румунія та Польща. Польові табори проводилися за підтримки спілки геофізиків розвідників(Society of Exploration Geophysicists) та інших компаній, що виступали спонсорами та партнерами. Студенти, що відвідували ці міжнародні табори є молоді та амбіційні учасники спілки геофізиків-розвідники(студенти наукових ступенів Бакалавр, Магістр та Аспірант).

  Навчальні польові збори, що проводилися в містах Балатонкенесе (поблизу озера Балатон) та Будапешт, Угорщина з період 23-29 квітня 2018 року були проведені під егідою міжнародних спілок AAPG та SEG, проводилися геофізичні зйомки з метою дослідження складок, що залягають на території озера Балатон. Проводилися вимірювання сейсмометрії, магнітометрії, електрометрії (ВЕЗ, Електротомографія) та топографічна зйомка. Від українських студентів виступали 2 учасники спілки геофізиків – Петрокушин Роман(студент 3 курсу ОС Бакалавр) та Ігнатьєва Марія-Валерія(студентка 2 курсу ОС Магістр). Було отримано якісні результати сейсмометрії, які згодом використовувалися як опорні пункти перевірки точності сейсмометричного обладнання


  На період з 18 по 27 червня 2018 року ННІ “Інститут геології” знову було представлено закордоном 2 студентами-геофізиками 3 курсу ОС Бакалавр (Петрокушин Роман, Корнієнко Артем). Ці студенти відвідали польовий табір, що проводився в районі Західної Богемії, Чехія. На цих зборах студенти здобули незабутні навички не тільки з польових вимірювань, а й навчилися обробляти та інтерпретувати перші результати, що були отримані при вимірюваннях. Учасники табору користувалися спеціалізованим програмним забезпеченням, що дало їм змогу застосувати ці знання при поверненні в Україну. Польові збори були проведені з метою дослідження відкладів вапняків, що перекривали вулканічні відклади віку 20-35 мільйонів років. Протягом польового табору учасники мали змогу познайомитися з викладачами та студентами не тільки Європейських ВУЗів, а й представників Ефіопії та США. Українці обмінялися безцінним досвідом та налагодили стосунки для майбутньої співпраці. Студентами були відібрано зразки, що були знайдені при вимірюваннях, які вони передали в Інститут. Окрім польових навчань, учасники мали змогу відвідати відому гірку Гете (Коморні Гурка), де у 1822 році було встановлено гіпотезу утворення гірських порід. Студенти отримали не тільки глибокі знання, а й навчилися новому і покращили свої вміння.




  Студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 20 по 27 серпня 2018 року другий раз поспіль провели міжнародний польовий геофізичний табір (Field Camp Ukraine). Цей захід відбувся завдяки фінансової підтримки Товариства геофізиків-розвідників (SEG) та студентському осередку SEG, який діє в Інституті геології університету з 2002 р.

  Загальна кількість учасників становила 23 особи (Україна – 7, Румунія – 4, Угорщина – 3, Польща – 2, Хорватія – 2, Латвія – 2, Єгипет – 1, Росія – 1 та Норвегія – 1).

  Метою дослідження було вивчення геометрії гіпсової печери. Об’єктом досліджень була печера Вертеба (один з небагатьох музеїв Трипільської культури). Польові роботи виконувалися протягом трьох днів з проведенням чотирьох методів вимірювання.

  Організаторами і учасниками міжнародного геофізичного табору були студенти (Олег Петрокушин, Ярослав Попко, Марія Баришнікова, Марія-Валерія Ігнатьєва, Роман Петрокушин, Артем Корнієнко), аспіранти (Анатолій Чернов) та співробітники ННІ «Інститут геології» (Бондар К.М., Грищук П.І.).

  Учасники польового табору провели геофізичну зйомку, ознайомилися з особливостями геологічної будови Поділля, національними традиціями та святами України, отримали геофізичний досвід, нові знайомства та незабутні враження.






  П’ятеро студентів ННІ "Інститут Геології" КНУ ім. Т. Шевченка: Олег Петрокушин — 1 курс магістратури, Анастасія Зіолковська, Артем Корнієнко, Кіра Борисенко та Роман Петрокушин — 3 курс, з 1 по 12 вересня взяли участь у міжнародній геофізичній-школі, яка була організована SEG Student Chapter Bucharest та проходила у Vâlcea County, що знаходиться на Південному-Заході Румунії.

  Метою даних досліджень було вивчення геологічної будови території, через яку має проходити швидкісна магістраль та тунель. При цьому застосовувалося буріння, сейсмічна зйомка (приповерхнева, ГСЗ), електророзвідка (ВЕЗ), магніторозвідка, гравірозвідка та геологічне картування. По закінченню кемпу наші студенти отримали сертифікати, здобули нові навички у проведенні геофізичної зйомки та налагодили відносини Університетом Бухаресту.






  Четверо студентів ННІ "Інститут Геології" КНУ ім. Т. Шевченка: Марія-Валерія Ігнатьєва - 2 курс магістратури група ГІС, Олег Петрокушин - 1 курс магістратури група геофізика, Роман Петрокушин та Артем Корнієнко – 3 курс група геофізика взяли участь у міжнародних геофізичних змаганнях Field Competition з 23 по 29 вересня, який організовав SEG Student Chapter Krakow, що базується у Гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташиця (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica).

  Учасники змагань були поділені на команди і змагалися за перемогу у змаганнях. Хлопці представляли українську команду, а Марія-Валерія була у складі міжнародної команди.

  Під час цих геофізичних змагань студенти самостійно планували проведення геофізичної зйомки, власне проводили дослідження, обробляли та інтерпретували отримані дані. В програму входило проведення приповерхневої сейсміки, ВЕЗ та дослідження георадаром у одній з найстаріших церков Кракова.

  У підсумку студенти, які представляли українську команду зайняли 2 місце серед 6 команд, що змагалися за перемогу, отримали сертифікати та цінні призи!






  Автори: студент 1-го курсу магістратури Олег Петрокушин та студент 3-го курсу Роман Петрокушин

Повернутися до новин