Випускники

Кафедра геофізики в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

Випуск 1974 Дрогицька Галина Михайлівна
У Галини Дрогицької – подвійна радість: "відмінно" за дипломну роботу та диплом з відзнакою. Фото В.І. Трегубенка
© з архіву Павла Івановича Грищука

Геофізик-випускник 1976 року Віктор Іванович Трегубенко (колишній завідувач лабораторії Українського державного геологорозвідувального інституту) написав хвилюючу замітку "Пам'ять на все життя" до газети "Київський університет" (1974) у розділ "Випускники":

"18 ЧЕРВНЯ. Вони чекали на цей день з надією і нетерпінням, ішли до нього цілих п'ять років. І ось він прийшов. Найзвичайнісінький день для інших, для них же він став великим святом.

Вони – це студенти-геофізики V курсу геологічного факультету, а 18 червня у них відбувся день захисту дипломних робіт.

Хвилюються п'ятикурсники, раз по раз поглядають у записи, продивляються графічні додатки. Це хвилювання зрозуміле, адже дипломна робота – підсумок усього, чому вчився п'ять років, результат великої самостійної роботи.

Першим захищається Михайло Воскобойник. Тільки-но вийшов до дошки – ураз зникло хвилювання, голос зазвучав твердо і впевнено. Чітко висловлює думки, упевнено відповідає на запитання. За ним відповідають й інші студенти.

Голова державної комісії чл.-кор. АН УРСР А. В. Чекунов оголошує оцінки. Дипломні роботи М. Воскобойника, Г. Дрогицької, В. Марковського, Т. Шейко комісія оцінила на "відмінно".

Молоді фахівці поздоровляють один одного. Поздоровляють своїх, тепер уже колишніх учнів, і викладачі. Частіше за інші чути слова: "Поздоровляю, колего!"

А ми, студенти молодших курсів, заздримо вчорашнім п'ятикурсникам. Ні, нам не набридло вчитися. Просто ми беремо поки що у держави в борг, а наші товариші свій борг уже віддаватимуть."